Hakkımızda

Galaksiya Bilişim Teknolojileri 2010 yılında KOSGEB desteğiyle kurulmuştur. Kendisini endüstri ile akademi arasında konumlandıran firma, araştırma ve üretim çalışmaları arasında hassas bir denge kurarak bilişim teknolojilerindeki yeniliklerin yayılımında bir rol model oluşturmayı hedeflemektedir.


Galaksiya Bilişim Teknolojileri yaşam döngüsünü 3 temel prensip etrafında şekillendirmektedir.


  • Geliştirme

  • Araştırma
  • EğitimAraştırma ve Geliştirme çalışmaları günümüzde hem yeni kurulan firmaların sektörde kendilerine yer bulması için hem de belirli olgunluğa erişmiş kuruluşların verimliliklerini artırıp sürdürülebilirliklerini sağlamaları için bir mecburiyet hâlini almıştır. Ancak yeni kurulan firmalar olgunlaştıkça araştırma geliştirme kültürlerini kaybetmekte, olgun firmalar araştırma - geliştirme için ayrı bölümler kurup diğer bölümlerinden ayrıldıkları için bu kültürü yaymakta sıkıntı yaşamaktadırlar.

Galaksiya akademiden edindiği kültür ile kurulduğu günden itibaren araştırma geliştirmeyi gündelik çalışmaları arasına dahil etmiştir. Dahası bu faaliyetlere eğitimi de ekleyerek zenginleştirmiştir.Bilişim sektöründe yenilik ve değişim daha siz kodunuzu derlemeden ortaya çıkabilmektedir. Üstelik kurum için araştırmaların sonucunda ortaya çıkan yeni bilgileri de yakalamak önemli bir parametre hâlini almaktadır. Dolasıyla hem içerdeki yeni bilgiyi yaymak hem de dışardaki sürekli bilgi değişimini yakalamak önemli bir problemdir. Bu çerçevede uzun vadedeki uzmanlığını Anlamsal Web Teknolojileri ve Çoklu Etmen Sistemleri araştırma alanları üzerine odaklayan Galaksiya eğitimler vermekte, araştırma geliştirme projeleri yapmaktadır. Dahası, firma üzerinde araştırma yaptığı konular üzerinde araçlar geliştirerek kendi ürün gamını da oluşturmaktadır.


Ekip
Erdem Eser Ekinci Kurucu Ortak
Tayfun Gökmen Halaç Yazılım Mimarı
Pınar Göçebe Takım Lideri
Berkay Akdal Uzman Yazılım Geliştirici
Uğur Üntürk Uzman Yazılım Geliştirici
Kaan Sağlam Yazılım Geliştirici
Gizem Abalı Yazılım Geliştirici